Kişisel Web Sitesinde Olması Gerekenler – Nasıl Olmalı?

Sosyal Medyada Paylaş!

Kişisel Web Sitesinde Olması Gerekenler ve Kişisel Web Sitesi Nasıl Olmalı içeriğimizde, bireylerin veya kişisel markaların kendilerini tanıtmak, bilgi paylaşmak, çalışmalarını sergilemek veya internet üzerinde varlıklarını oluşturmak için oluşturdukları web sayfasını konu edineceğiz.

Kişisel amaçlarla oluşturulan web sayfaları, genellikle bir kişinin adını veya markasını taşır. Genellikle bir blog, portfolyo, hakkında sayfası, iletişim sayfası ve benzeri özellikler içerebilir. Kişisel web siteleri, kişisel marka oluşturma, işverenlere kendilerini tanıtma veya online varlıklarını genişletme gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Peki, kişisel amaçlarla yapılan web sitelerinde neler, nasıl olmalı?

Kişisel Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kişisel web sitesi, oluşturulma amacı ve hedefine uygun olarak yetenek, uzmanlık veya hizmet paylaşmak amacıyla blog gönderi, uzmanlık alanlarına göre çalışma, iletişim alanları ve belirli düzene bağlı ana sayfa taslağına sahip olmalı. Kullanıcı deneyimine göre düzenlenebilen web sayfaları, bireysel ihtiyaçlara göre özel olarak tasarlanabilir. 

Sayfa sahibinin hizmet kapsamına göre gerekli sayfalar artabilir, azalabilir veya tercihine göre sınırlandırılabilir. Ancak genel itibariyle gerekli kurgunun yapılabilmesi için kategoriler, ana sayfa, iletişim kanalı ve sosyal medya araçlarının aktif olması gereklidir. Reklam ve işbirliği, kullanıcı deneyimi veya telif hakkında uyarı alabilmek için iletişim alanında çeşitliliğin de sağlanması çok önemlidir. 

Kişisel Web Sitesinde Olması Gerekenler 

Kişisel Web Sitesinde Olması Gerekenler noktasında web sitesi; bilgi paylaşmak, tanıtım yapmak, çalışma sergilemek ve aktif topluluk oluşturmak için tercih edildiği için çeşitlilik gösterir. Bir web sitesinde bireysel ihtiyaçlara göre portfolyo oluşturulurken başka bir web sitesinde buna ihtiyaç duyulmaz. Bu noktada profesyonel bir yardım alarak kullanıcı deneyimine uygun tasarım ve alt yapı ayarları için evakreatif.com tercih edebilirsiniz. 

İşte çeşitli amaçlarla oluşturulan kişisel web sitesinde olması gerekenler şunlardır:

  • Anasayfa düzeni oluşturulur. 
  • Kategoriler ayarlanır. 
  • İletişim kanalları düzenlenir. 
  • Logo alanı oluşturulur. 
  • Duyuru ve manşet bölümü kurgulanır. 
  • Sosyal medya kanalları oluşturulur. 

Web sitesi içerisinde olması gerekenler, amaca veya hizmete göre çeşitlilik gösterse de her web sitesinin sahip olması gerekenlere yukarıda değinilmiştir. Sizde amaca veya hizmete göre özgün, kreatif ve bununla birlikte kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran bir web sitesine sahip olmak için Evakreatif ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer yazılarımızı keşfet